STREET FUTBALOVÝ TURNAJ

ŽILINA


3.5.2019 (piatok)
/Hlinkovo námestie/

Víťaz detského turnaja: MŠK Žilina
Víťaz dospelého turnaja: 9+5

V Žiline to bol dážď! Napriek tomu slušný street futbal

V Žiline nám počasie nevyšlo. Už detský turnaj ovplyvnil výdatný dážď a dlhšie bola otázka, či vôbec sa turnaj uskutoční. Viacero tímov totiž na poslednú chvíľu svoju účasť odrieklo. Počasie sa však umúdrilo a rozdali si to medzi sebou 4 detské tímy. Dospelých bolo o poznanie viac, až 6. Víťazné tímy postupujú na celoslovenské finále, ktoré sa uskutoční 5.6.2019 pred bratislavským nákupným centrom Eurovea.

Detský turnaj v réžii domácich šošonov

Detský turnaj v kategórii do 10 rokov organizuje ÚLK v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom v rámci projektu Dajme spolu gól. V Žiline nemali domáci šošoni konkurenciu. Nechali za sebou všetkých a suverénnym spôsobom dominovali nad konkurenciou. Silný žilinský tím sa predstaví vo finále.

Víťazom dospelého tím s názvom 9+5

Dospelý turnaj bol divoký, veľmi kvalitný. V konkurencii 6 tímov napokon bol najlepší celok s názvom 9+5, ktorý sa predstaví vo finále. Najviac mu konkuroval tím Engerau Boys, no finálový zápas dopadol na mokrom teréne lepšie pre tím 9+5.

Čo získava víťaz

Víťaz získava postup na celoslovenské finále do Bratislavy (5.6.2019). Vo finále sa stretnú najlepšie tímy z celého Slovenska, resp. skupinových kôl. Okrem toho víťaz skupinového kola získava aj vecné ceny od partnerov Collalloc, Eutraco, Orange Sport či Fortuna.

Víťaz detského turnaja: MŠK Žilina
Víťaz dospelého turnaja: 9+5